Harry Potter Hayranıyız !

Harry Potter Hayranlarının Buluşma Noktası!
 
AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Twilight / Alacakaranlık

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 391
Yaş : 21
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile
Kayıt tarihi : 21/10/08

MesajKonu: Twilight / Alacakaranlık   Ptsi Kas. 10, 2008 7:31 pm*-*-*ALINTIDIR*-*-*
EDWARD
Gerçek Adı :Edward Anthony Masen Cullen
Lakap: Lion
Doğum tarihi : 20 Haziran 1901
Doğum Yeri: Chicago, Illinois
Değişim Tarihi : 1918
Yaş: 17
Özel Yetenek : Bella Swan istisna olmak üzere diğerlerinin zihinlerini okuyabilmek.

Fiziksel Özellikleri:
Saç Rengi: Bronz/Bakır
Göz Rengi: İnsanlarınki gibi , yeşil. insan yerine hayvan yiyen vampirlerinki gibi,acıktığındaysa kara.

Yaşamı:

Edward Alacakaranlıkta Bellayla ilk karsılaştığında Bellanın kanının kokusu Edward'ı çılgına çevirir ve onu öldüreceğinden korkar . Bu felaketi önlemek için Alaska’ya gider, ama sonunda evine yani Forks'a geri döner. Bella’nın hayatının düzeninin bozulmasına izin vermemekte kararlıdır. Edward Bellayla sınıfta konuşmaya başlar. Onun dönüşünden sonraki gün , Bella’yı bir minibüs tarafından vurulmaktan kurtarmak için doğaüstü hızı ve kuvvetini kullanarak insan olmadığı gerçeğini dışa vurup kendini tehlikeye atar. Bella Edward'ın yeteneklerine şahit olur ve ondan şüphelenmeye başlar ama Edward sıradan bir insan olduğu konusunda ısrar eder. Ve iki arkadaş sonunda birbirlerine aşık olur. La Push'a yapılan bir gezide , Bella Jacob Black tarafından güya Cullen ailesinin büyük büyük babasının zamanından beri yasayan ve hayvan kanıyla beslenen bir vampir topluluğu olduğunu öğrenir.

Edward'la olmak Bella için öldürücü bir risktir çünkü Edward'ın onun kanına olan isteğiyle sürekli savaşması gerekiyordur. Bella'nın onunla olmaması için onu sürekli uyarır , hayatı için korkması gerektiği düşüncesini ona aşılamaya calışır ve eğer onunla olursa tehlikede olduğunu Bellaya sürekli hatırlatır .Yine de Bella'nın sevgisi ve inancı Edward'ın baskılarında , onun uyarılarına kulak asmadığında hatta en kötü korkusunda haklı çıktığı zamanda Edward ve onun ailesiyle birlikteyken Bella "vejeteryan olmayan" bir vampirin hedefi haline gelir. Ailesinin yardımıyla Edward Bella'yı James'a av olmaktan kurtarır ama asıl soru Bella'nın bundan sonra nasıl güvenli kalmaya devam edeceğidir.

Doğum günü partisi esnasında Bella kazara elini keser ve Edward'ın erkek kardesi Jasper'ın içgüdüsel olarak Bella'nın kanını istemesi üzerine Edward Bella'yı kendi ailesinin yanına getirdiğinde onun tehlikede olduğunu tekrar hatırlar. Bella'nın basına birşey gelmesinden korktuğu için onu artık sevmediğine kendisini ikna eder ve ailesiyle birlikte oradan ayrılır. Kalbi çok kırılmıştır ama onu korumak ve bencil olmamak zorundadır.

Bellayla tanışmadan önce Edward bir vampir olmasına rağmen neredeyse bir yüzyıl aşık olmadan yaşamıştır ama sonunda Bellasız yaşayamayacağını anlar. Fakat sonra yanlışlıkla Bella'nın öldüğünü zanneder, Volturi'yi kendisini öldürmeleri için ikna etmeye çalışır. Edward'ın ileriyi görme yeteneği olan kız kardeşi Alice'le birlikte Bella İtalya’ya gelir ve Volturi onu almadan önce Edward'ı durdururlar.

Edward Bella'nın çektiği acının farkına varınca Bella'nın insanlığını kaybetmesinden korkmasına rağmen Bella başarılı bir şekilde vampire dönüşmek için Edward'ın ailesinin desteğini alır. Edward Bella'nın onunla olması için insanlığını kaybetmesi düşüncesine çok sinirlenir, ama sonra eğer Bella onunla evlenirse gönülsüz bir şekilde onu değiştirmeye razı olur.

Edward Bella'yı vampire dönüştürmekte gönülsüz olduğunu açıklar çünkü vampirlerin cennette yeri olmayan ruhsuz yaratıklar olduğuna inanıyordur. Evlilik konusunda kendi ailesinin erken boşanması sebebiyle isteksiz olan Bella Edward'la evlenmeyi tek bir koşulda kabul eder; evliliklerini Bella hala insanken bitireceklerdir...

Victoria Bella'yı avlamaya başlar ve bir topluluk yaratmak için yeni vampirler oluşturur. Bu yüzden Cullen Ailesi ve Sam Uley ve Bella'nın çocukluk arkadaşı Jacob Black başkanlığındaki Yerli-Amerikan kurtadamları arasında bu tehditle savaşmak için gönülsüz bir anlaşma yaparlar. Yine de bu anlaşma Bella'yı tehlikeye atar , Edward'a verdiği söze rağmen Jacob'a abayı yakar. Eninde sonunda Edward Bella'nın Jacob’dan hoşlandığını kabul edecek ve Victoria'yı başarılı bir şekilde yok edecektir.

Bu arada Bella Edward'ın hayatındaki en önemli insan olduğunu kabul eder ve babasından Edward'la nişanlanabilmek için izin ister.


İSABELLA
Ad: Isabella Marie Swan
Doğum Tarihi: 13 Eylül 1987
Doğum Yeri: Forks, Washington

Fiziksel Özellikler:
Tasvir: Çıkık elmacık kemikleri, ince bir yüz, sivri bir çeneye sahip. Kısa kalın tırnaklar, Twilighttaki James’ın ısırığından dolayı elinde hilal şeklinde bir yara izi var.
Saç Rengi: Kahverengi
Göz Rengi: Çikolata kahvesi

Hayatı:

Isabella Marie Swan 13 Eylül 1987’de Washington’da küçük Forks kasabasında doğar. Annesi ve babası ayrıldığında 6 aylıktır. Bella hiçbir sporda liderlik edemeyecek kadar beceriksizdir.

Annesi kendisinden daha genç 2. Lig beyzbol oyuncusu olan Phil Dwyer ile evlenir. Phil işi gereği çok seyahat eder ve Bella annesinin de onunla gitmek istediğini anlar. Onlar için en kolayını yapar ve Bella doğduğu yer olan Forks’a geri taşınır. Babası Charlie ile beraber yaşamaya başlar.

Twilight:

Forks Lisesi’ne kaydolur ve erkeklerin hemen ilgisini çekmeye başlar. Bella, Jessica Stanley, Angela Weber ve Mike Newton adında yeni arkadaşlar edinir.

Forks Lisesindeki bir grup insan Bella'ya Cullen'ların evlatlık 5 cocuktan ibaret gizemli bir aile olduğu hakkındaki gerçeği söyler. Özellikle , Edward Cullen onun dikkatini çeker. Hikaye ilerler ve Bella aile arkadaşı Jacob Black'i bulur ve ondan Cullen'ların vampir olduklarını öğrenir. Üstelik onlar diğer vampirlerden insan kanı yerine hayvan kanı içtikleri için farklıdırlar.

Bella ile Edward birbirlerini daha yakından tanımaya çalışırlarken Bella bunu Edward’a söyler. Edward nsan kanı içmelerine rağmen, ona karşı sürekli bir arzu duyuyordur ve Bella'nın kanı onda bos ümitler uyandırır. Onun kanının kokusuna çok kapılması onun yanında olduğunda Edward'ın fiziksel acı duymasına neden olur. Bu yüzden tutkusunu kontrol altına almalıdır ama akıl okuma yeteneğini Bella üzerinde kullanamıyordur.

Sonunda yakınlaşıp aşklarını diğerlerine ilan ederler. Edward onu ailesiyle tanıştırır ve Bella onların oynadığı beyzbol macını izlemek ister. Laurent , Victoria ve James'ten oluşan bir grup vampirin ziyaretiyle tehlike kendini belli eder. Victoria'nın sevgilisi sadist takipçi James Bella'yı öldürmeyi hedefler. Victoria ve Laurent geride kalır. Edward ve ailesinin Bellayı kurtarıp James'i yok etmelerine rağmen o topluluğun diğer vampirleri Victoria ve Laurent hayatta kalırlar. Bella ölümden kırık kaburgalar , kırık bacak , birçok çizik, James’ın onun elini ısırmasından hilal şeklinde bir yarayla kurtulur.

Bir vampir tarafından ısırılmak Bella'yı değiştirecek olmasına rağmen Edward Bella'nın vücuduna yayılmasını engellemek için zehri emer. Bella ısırığı bir "ateş" olarak algılar ve onlara "şu ateşi söndürün" der. Bella zamanını hastanede geçirir ve bu zaman zarfında Edward ve kız kardeşi Alice hep onun yanındadırlar. Alice ilerde Bella'nın bir vampir olacağını görür. Ama Edward Bella'nın vampir olmak için kararlı olmasına rağmen onun insanlığını korumakta ısrarlıdır. Onun saklı amacı New Moon'da ortaya çıkar.

Edward Bella'nın kırık bacağına ve bundan ötürü söylenmelerine rağmen onu okul balosuna getirir. Kitabın sonlarında Bella'nın vampire dönüşmesi hakkında farklı ikisinin de farklı fikirleri vardır.

New Moon:

New Moon Bella'nın 18. yas günü olayıyla başlar. Bella çok üzgündür çünkü bu günde Edward'dan(hayatının askından) daha yaslı olacaktır. Edward onu doğum gününün akşamında Alice tarafından düzenlenen parti için evlerine gelemsi konusunda ikna etmeye çalışır. Cullenları hediyelerini vermekten vazgeçirmeye çalışmasına rağmen onlar ısrar eder. Bella ona verilen bir hediyeyi açmaya çalışırken bir kağıt elini keser ve bu da Jasper'ın ona karsı harekete geçmesine neden olur. Edward onu Bellanın önüne fırlatırken Emmet onu yerden kaldırır. Bella bu olaydan kağıt yarası hariç birşey olmadan kurtulur. Sonra Edward Bella'nın onun yanında , ailesiyle ve onun tehlikeli hayat stilinde güvenli olmadığına karar verir , bu yüzden Bella'yı uzun zamandır hiç sevmediğine kendini inandırmaya çalışır ve ailesiyle birlikte Forks'tan ayrılır.

Bella babası Charlie tarafından uyandırıldığı derin bir depresyona girer. Onu annesiyle yasamak için Jacksonville,Florida'ya göndereceğiyle tehdit eder çünkü onun için endişelenmektedir. Normal gibi davranacağına onun yaşıtları gibi davranışlar sergileyeceğine söz vererek babasını yatıştırır. Arkadaşı Jessica'yı Port Angeles'a aksam yemeği yemek ve film izlemek için davet eder.

Dikkatle barın dışında ayaktan duran 4 adama yaklaşır. Bunun sonucunda kafasında Edward'ın sesini duyar, onu uyarmak için geri dönmüştür. Bella kendini tehlikeli bir duruma soktuğunu farkeder, Bella artık Edward'ın sesini berrak bir biçimde duyabiliyordur.Bu öncülük Edward'ın halisülasyonlarına neden olduğundan dolayı kendi hayatını gönüllü bir biçimde tehlikeye atar.

Jacob ve bella bu arada çok yakınlaşırlar romantizmin sınırındayken ansızın Jacob onu aramayı keser ve artık onlara gelip gelmeyeceğini sormamaya başlar. Bir hafta sonraya kadar Bella en iyi arkadaşına ne olduğunu anlayamaz: Bir kurtadam olmuştur. O sonra Victoria’nın ( Edward’ın intikam için öldürdüğü James’ın eşi) onu öldürmek için döndüğünü öğrenir çünkü Victoria ‘eş için eş’in makul bir çözüm olacağına inanıyordur.

Yeniden Edward'ın sesini duyunca, Bella kayalıklara doğru koşar ve neredeyse boğulur. Edward’ın geleceği görme yeteneğine sahip olan kardeşi Alice Bella’nın koştuğunu gördüğü zaman Bella’nın intihar edeceğine inanır ve Forks’a döner. Rosalie tarafından diğer kız kardeşine Bella'nın öldüğünü söylediğinde Edward kendi isteğiyle onlardan ayrılır. Alice Bella'yı bulur ve Bella’nın öldüğüne inandığından dolayı Volturi’ye kendisini öldürmeyi sorması için Edward'ın İtalya’ya gidecek olduğunu söyler. Bella Alice'le birlikte İtalyaya kadar Edward’ı takip eder Volturi onu almadan önce Edward'ı durdururlar. Daha sonra onlar Volturi'yle konuşmak için getirilirler ve Bella bir vampire dönüşeceğine dair söz verir ki Volturi de yaşayabilmeleri için onlara izin versin.

Forks’a döndüklerinde, Bella ve Edward barışır ve Edward bir daha Bella’yı bırakmayacağına dair söz verir. Onlar Bella’yı vampire dönüştürmeyi kabul ederler, tabi Edward’la evleneceğine dair söz verdiği takdirde. Sonra Jacob Cullenların La Push kurtadamlarıyla yaptıkları hiçbir Cullen’ın bir insanı ısırmayacağını belirten anlaşmayı Edward’a hatırlatır. Bella böylece zor bir durumda kaldır: Bir vampir olmazsa Volturi onu öldürmeye gelecektir. Eğer Cullenlar onu bir vampire dönüştürürse La Push kurtadamları savaşa başlayacaktır.

Eclipse:

Eclipse Jacob’ın ‘artık arkadaş olamayız’ dediği mektubu Bella’nın okumasıyla başlar. Bella buna bozulur ama Edward’ın onu ziyarete gelmesiyle içinde bulunduğu hava düzelir. Edward Bella'yı üniversite için daha çok başvuru doldurması için ikna etmeyi dener ama Bella nasılsa yakında bir vampire dönüşecek olmasından dolayı üniversiteyi anlamsız bulur. Bella sonra gazetede Seattle'daki esrarengiz cinayetler hakkında bir yazı görür ve Edward bu cinayetlerin muhtemelen yeni dönüşmüş bir vampir tarafından susuzluğunu kontrol etmek için işlendiğini düşünüyordur. Okuldaki o günden sonra Bella Alice’in bir önsezisine şahit olur: Victoria Bella’yı avlamak için Forks’a geliyordur.

Eninde sonunda Edward Bella’yı bırakıp avlanmaya gitmelidir. Edward Bella’nın Jacob'la vakit geçirmesini istemediğinden giderken Bella’ya göz kulak olması ve Jacob’dan uzak tutması için Alice'e bir sarı 911 Porsche Turbo verir ( rüşvet olarak =P ). Bella Edward'ın küstahlığına çok sinirlenir ve Jacob'u görmek için sıvışıp gitmenin bir yolunu bulur. Bella tam Cullenların evine dönmek üzereyken Edwardla karşılaşır. Edward Bella'nın evden kaçmasına bozulmaz ve kendinin aşırı koruyucu olduğunun farkına varır. Bella sık sık Jacob’ı ziyarete gider.
Bu ziyaretlerin biri esnasında Jacob Bella’ya aşık olduğunu itiraf eder ve onu öper. Bella buna çok kızar ve onun suratına bir yumruk atar, kendi elini kırar.

Bu arada , Bella hâlâ Edward ve ailesi gibi vampir olup onlara katılmayı kalpten istiyordur. Edward Bella’ya evlenme teklifi eder Bella gönülsüzce kabul eder ( altta başka sebepler var 3. Kitabı okursanız anlarsınız =P ) ve Edward’la nişanlanırlar.

Seattle’daki yeni dönüşmüş vampirlerle bir mücadele sırasında Bella Jacob’a aşık olduğunun farkına varır ama aynı zamanda Edward olmadan da yaşayamayacağını biliyordur. Jacob’ı öper ama ona onla beraber olamayacağını ve Edward’dan ayrılamayacağını söyler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hp-potter.forummum.com
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 391
Yaş : 21
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile
Kayıt tarihi : 21/10/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Ptsi Kas. 10, 2008 7:32 pm

JASPER
İsim: Jasper Whitlock Hale
Lakap: Jazz
Doğum Tarihi: 1843
Doğum Yeri: Texas
Değişim Tarihi: 1863
Yaş: 20
Özel Yetenek: Etrafındakilerin duygularını kontrol edebilmek

Fiziksel Görünüş:
Tasvir: Kaslı, fakat zayıf ; Kolunda, Parlak teni yüzünden zar zor ayırt edilebilen ve Maria'nın topluluğunun liderliği için girdiği mücadeleden kalma, hilal şeklinde vampir ısırıkları var.
Saç Rengi: Bal Rengi
Göz Rengi: Altın rengi

Yeteneğinin detayları:

Jasper'ın extra yeteneği bir insan olarak olağanüstü etkileyiciliğe sahip olmasından dolayı etrafındakilerin duygularını kontrol edebilmek .O aynı zamanda bir empat, yani etrafındakilerin tüm hissettiklerini hissedebilmek. Tüm diğer vampirler gibi süper güç ve hız, beyaz soluk bir ten, ölümsüzlük,ve keskin bir koku alma ve işitme duyusuna da sahip.

Hayatı:

Jasper Hale, aynı zamanda resmi olarak Jasper Whitlock, 1843'te Texas'da doğdu ve Houston'da büyüdü. 1859'da yaklaşık olarak 17 yaşındayken kendini 20 yaşında olarak göstererek iç savaş için orduya katıldı. Çabucak rütbesi yükseldi ve ordudaki en genç binbaşı oldu. Jasper 1863'te Maria adında bir vampire tarafından dönüştürüldüğünde 20 yaşındaydı.

Büyük şehirler, Volturi veya insanların haberi olmadan daha çok beslenmeye yer verdiği için, Maria, Mexico City gibi güneydeki büyük şehirlerden hak elde etmek için bölgesel bir savaş veriyordu. Maria Jasper'ı dönüştürdü çünkü onun orduda yüksek rütbeli olduğunun farkına vardı ve bu nedenle zaten Jasper savaş becerisi hakkında biraz bilgiye sahip oluyordu. Maria yan yana mücadele edebilecek güçlü bir erkek vampir arıyordu. Maria Jasper'ın özel yeteneği olan etrafındaki insanların duygularını kontrol edebilmesini keşfettiği zaman, Jasper’ın yeni dönüşmüş vampirlerin bulunduğu odadaki herkesi sakinleştirmesini daha yararlı buldu. Jasper'ın sorumluluğu, genç vampirleri eğitmekti ve artık Maria'ya faydalı olmayacakları zaman onları öldürmekti. O bir yüzyıl sonra bu yaşam tarzından sakınmaya başladı. Peter adında yaşlı bir vampir olan meslektaşı Maria'dan kurtulması için onu ikna etti.

Bir zaman boyunca, Peter ve onun ortağı Charlotte ile dolaştı. Birçok insanı katlettiği için hala depresyonda olduğundan yakında haberleri olacaktı. Sonuç olarak Jasper kaçtı ve kendi başına dolaşmaya başladı ta ki gerçek aşkı Alice Cullen'ı bulana kadar (: Philadelphia'da bir aksam yemeğinde yüz yüze geldiler ve Alice Jasper'a uzun zamandır onu beklediğini söyledi. Alice'in onu tanımasıyla Jasper bir parça şaşkınlık ve meraklılık belirtisi gösterdi "başını güneyli bir centilmen gibi eğdi" ve cevapladı "Affedersiniz , Madam." Alice ona elini uzattı ve akşam yemeğinden ayrılıp yeni hayatlarına başlamaları için bir istekte bulundu.(Tabi bu sırada Alice ona yeteneğinden bahsediyor =P ) Alice geleceği görme yeteneği sayesinde Cullenları bulacaklarını ve beraber mutlu bir şekilde yaşayacaklarını görmüştü. Alice ve Jasper sonra evlendiler ve Alice, Alice Whitlock oldu (: Cullenlar Jasper’a Hale soyadını verdiler. İnsanlara Jasper’ın Rosalie'nin ikizi olduğunu söylüyorlar.


ALİCE
Önceki adı: Mary Alice Brandon
Adı: Alice Cullen
Doğum Tarihi: 1901 civarı
Doğum Yeri: Biloxi, Mississippi
Değişim Tarihi: 1920lerde bir zamanda
Yaş: 19
Özel Yetenek: Geleceği Görebilmek

Fiziksel Görünüş:
Tasvir: Peri gibi, çok zayıf, ufak suratlı, sivri saçlı
Saç Rengi: Siyah
Göz Rengi: Altın rengi

Kişilik: Enerjik, Coşkulu, Alışveriş Delisi

Yeteneğinin Detayları:

Alice insanken sahip olduğu geleceği okumak yeteneğini vampir hayatına taşıdı. Bu yeteneğini savaşta ( Eclipse’de Seattledaki yeni dönüşmüş vampirlerle olan mücadele ) çok büyük bir avantaja dönüştürmeyi başardı.

Yine de Alice'in görüşünün sınırı var : O sadece bir kararın sonucunu görebilir, kararın arkasındaki nedenleri değil. Hem de gelecek özneldir ve Alice onu göremez. Alice yeteneğini "Asla yanılmaz" diye tanımlıyor. Alice tüm diğer vampirler gibi aşırı güç ve hıza sahip.

Yaşamı:

Alice'in erken tarihi çok belirsizdir, onun insan olarak yaşamından hiçbir şeyi hatırlayamaması gibi.1901 civarında Biloxi Mississippi'de doğdu. Ve bir akıl hastanesinde tutuldu çünkü onun özel yeteneği olan önsezileri şiddetlenmeye başlamıştı. O akıl hastanesinde çalışan yaşlı bir vampir olan James'ın (bir takipçi vampir), favorisi oldu. James onu avlamaya başladı çünkü kanının kokusu çok hoşuna gitmişti. Daha yaşlı bir vampir James’ın Alice’in peşinde olduğunu fark ettiği zaman Alice'i korumak için bir vampire dönüştürdü. James sonra intikam olarak diğer vampiri öldürdü. Bazı araştırmalardan sonra, Alice mezar taşında ölüm tarihinin, akıl hastanesine alındığı tarih olduğunu keşfetti. O üstelik, bir kız kardeşe sahip olduğunu (adı Cynthia) ve Cynthia'nın kızı-Alice'in yeğeni-'nın Biloxi'de hâlâ hayatta olduğunu öğrendi. Ve işte tam o anda ileriyi görme gücüyle Jasper'ı gördü. O birisini arıyordu ve Alice kendini şartladı, ne olursa olsun Jasper’ı bulacaktı. Onlar 1948'de birbirlerini buldular ve onlar 1950'ye kadar Alice'in görme yeteneği sayesinde Carlisle'yi buldular. Sonra da Cullen ailesinin üyesi oldular. Alice ve Jasper'ın ilişkileri Rosalie ve Emmett’in ilişkisi kadar göz alıcı değil.


EMMETT
Önceki Adı: Emmett McCarty
Adı : Emmett Cullen
Doğum Tarihi: 1915
Değişim Tarihi: 1935
Yaş: 20


Fiziksel Görünüş:
Tasvir: Çok uzun ( hatta Cullenların en uzunu ), yapılı, gamzelere sahip, kıvırcık koyu saçlara sahip, yuvarlak bir yüzü ve çocuksu bir bakışı var ( Bella onun bir oyuncak ayıyı andırdığını söylüyor )
Saç Rengi: Koyu
Göz Rengi: Altın rengi

Yaşamı:

Emmett 1935'te Carlisle Cullen tarafından vampire dönüştürüldüğünde 20 yaşındaydı, Rosalie Hale'in dönüştürülmesinden 2 yıl sonra. Emmett Tennessee dağlarında tırmanışı sırasında bir ayı tarafından yaralanmıştı. Saldırıdan dolayı neredeyse ölecekken Rosalie onu kurtarmış ve kmlerce taşıyıp Charlisle'ye getirmişti. Emmett başına gelen bu olayı Tanrıdan gelen bir meleğin onu kurtarması olarak tanımlıyor. Rosalie Carlisle'ye döndüğünde Carlisle Emmett'ı bir vampire dönüştürdü. Eclipse’de, Rosalie Bellaya Emmett'in hayatını kurtardığını itiraf eder çünkü onun dış görünüşü Rosalie'nin Henry adındaki çocukluk arkadaşını hatırlatıyordur. Acı veren değişimin süreci tamamlanınca Rosalie ona vampir olduğu haberini verdi. Bu Emmett'i bozmadı ne kadar bunu Rosalie ve Carlisle'nin yapmış olduğunu düşünse de. Başta Cullen ailesinin vejeteryan olma kurallarına uymakta sıkıntı çekse de birkaç fırsatta insan kanını tattı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hp-potter.forummum.com
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 391
Yaş : 21
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile
Kayıt tarihi : 21/10/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Ptsi Kas. 10, 2008 7:32 pm

ROSALİE
Adı: Rosalie Lilian Hale
Doğum Tarihi: 1915
Doğum Yeri: Rochester, NY
Değişim Tarihi: 1933
Yaş: 18


Fiziksel Görünüş:

Tasvir:Bir vampir için bile şok edici güzellik, uzun, zarif figürlü bir manken gibi,tüm diğer vampirler gibi tebeşir rengi bir deri ve gözlerinin altında mor halkalara sahip. Rosalie insan olarak yaşamında ise güzellik, zarafet, klas ve menekşeler gibi gözlere sahip olan bir kadın olarak tanımlanıyor.
Saç Rengi: Altın sarısı
Göz Rengi: Cullenların kalanı gibi altın rengi

Yaşamı:

Rosalie Lillian Hale 1915'te Rochester'da doğmuştur.2 genç erkek kardeşe sahiptir. Annesi ev hanımıdır. Ve babası bankada çalışmaktadır. Babasının işi, aileyi Great Depression (Bknz:Amerika’da 1929 başlarında ortaya çıkan kriz) esnasında varlıklı tutmaya yardım etti. O doğuştan güzeldi ve bu nedenle çok övülüyordu, bu onu kibirli yaptı ve Rosalie de onun ailesi gibi yaşamdan çok şey istiyordu. Bir gün, Rosalie'nin annesi onu babasının unuttuğu öğlen yemeğini vermesi için işyerine yollarken güzelce giydirip süsledi, Rosalie'nin banka sahibinin oğlunun ilgisini çekmesini umuyordu ( Bak sen şu anneye =P ). Ki işe yaradı ve Royce King Rosalie'ye çiçek yolladı. Not olarak gözlerinin menekşe gibi olduğu yazıyordu ( ne romantik (x ). Onların ilişkisi sadece flörte dayanıyordu. Çünkü Royce her zaman bankada çok meşguldü. Nişanlandılar ve düğün hazırlıklarına başladılar. Rosalie düğünden önce arkadaşı Vera'nın oğlunu ziyarete gitti. Ziyaretinde Vera'nın kocasının Vera'yı öptüğü zaman Rosalie Royce'la ilişkilerinde sevginin eksikliğini fark etti. Sevgiden yoksun olan ilişkisini düşünen Rosalie sarsılmış bir şekilde eve doğru giderken sarhoş nişanlısı ve üstelik onun sarhoş arkadaşlarına rastladı. Royce nişanlısının güzelliği ile böbürleniyordu. Rosalie’nin hırpalanıp yaralanmasına sebep oldu ve muhtemelen Rosalie’ye tecavüz edildi. Rosalie; Carlisle, Esme ve Edward Cullen tarafından bulundu. Ölmekte olan Rosalie'nin kanının kokusu Carlisle'yi çekmişti. Carlisle onu 18 yaşındaki vampirin odasına taşıdı, o içerdeyken acı daha kötüydü. Yeni vampir güzelliğini görmek, Rosalie'nin mutsuz havasını değiştirdi. Rosalie çok geçmeden kendisini yaralayan herkesi öldürerek intikamını aldı. Royce'un sonu için Rosalie düğün elbisesini giydi ve nişanlısını penceresiz, dumanlı bir odada kilitli halde buldu, kasa gibi kapı iki adam tarafından korunuyordu. Bekçileri öldürdükten sonra Rosalie odaya girdi ve Royce'a ölümüne işkence yaptı. Onun kanını içti, ve hiç bir zaman insan kanını tatmadığıyla övündü. Cullenlarla Forks’ta yaşarken Rosalie Jasper Hale'in ikizi gibiymiş yapıyor. (Cullendan ziyade kendi gerçek soyadını kullanmayı tercih ediyor).Arabalardan hoşlanıyor ve kırmızı üstü açılabilir bir BMW M3 arabaya sahip. Yine de o göze çarpmamak için genellikle okula Edward'ın gümüş Volvosu'nda gelip gider (Cullenların hepsi öyle yapar). Carlisle, kesin bir karakteristiğin, şiddetlendirildiğine inanır, sen, bir vampir olduğun andan itibaren, ve Edward onun inadına ya da dik kafalılığa inanır. Carlisle vampir olmadan önce kesin karakterlere inanırdı ve Edward Rosalie’nin bu yüzden kararlı ya da inatçı olduğuna inanıyor. Emmett, Rosalie'nin kocası ve gerçek aşkıdır. Rosalie onu bir ayı saldırısından kurtarıp ve Carlisle'nin onu değiştirmesi için kmler boyunca taşır çünkü o bunu kendinin yapabileceğinden şüphelidir. Onların ilişkisi, Rosalie'nin güzelliğine, Emmett'ın gücüne ve birbirlerine çok aşık olmalarına rağmen çok fizikseldir. Onlar Rosalie'nin töreni ve gösterilen özeni beğenmediğinden dolayı birkaç kez evlendiler. O ve Emmett bazen, yeni evli bir çift olarak Cullenların kalanından uzakta yaşar.


CARLİSLE
Ad: Carlisle Cullen
Yaş: 23
Doğum Tarihi: 1640larda
Doğum Yeri: Londra

Fiziksel Özellikler:
Saç Rengi: Sarı
Tasvir: Zayıf ama kaslı; bir modeli, film yıldızını andırıyor, Charlie (Bella'nın babası) hastanedeki birçok hemşirenin Carlisle yüzünden işine konsantre olamadığını söylüyor =P

Yaşamı:

Carlisle Cullen, bir Anglikan papazının tek oğlu, 1640larda Londra'da doğdu,İngiltere’de dinsel karışıklığın olduğu sıralar. Carlisle'nin babası ve diğer papazlar, kurt adamlar, cadılar, vampirler için avlar düzenlerlerdi .Kötülük ve günah dünyasını kurtarmayı deniyorlardı ama çoğunlukla bu gruplar masum insanları öldürüyorlardı, gerçek kötü yaratıkları değil. Carlisle, babası tarafından bu baskıncıların başına getirildi. Suçluları yakalamak konusunda pek iyi değildi ama çok inatçı ve zekiydi. Şehrin kanalizasyonunda yaşayan sadece geceleri avlanan bir grup vampiri keşfetti. Carlisle ve grubu vampirleri öldürmek için geldiklerinde aksilik oldu ve Carlisle yaralandı vampir tarafından. Bu durumun evde nasıl karşılanacağını bilmiyordu muhtemelen diğer vampirlere yapıldığı gibi yakılarak öldürülecekti. Bu yüzden Carlisle kendini bir patates kilerinde sakladı sakladı, yaralarının üzerine çürük patates koydu. 3 gün süren o acı verici değişimden sonra Carlisle vampir olarak ortaya çıktı.
Carlisle, ne haline dönüştüğünü anlayınca dehşete düştü. Kendini yok etmek istedi. Birçok yol denedi. Uçurumdan atladı, kendini okyanusta boğdu. Ama hiçbiri işe yaramadı. Çünkü o bu yeni hayat için çok genç ve güçlüydü. Beslenmek... Buna karşı koyması imkansızdı üstelik daha yeni dönüşmüşken. Ama o bu durumdan o kadar iğrenmişti ki aç kalarak kendini öldürmeye çalıştı. Fakat güçsüz düştü. İnsanlardan elinden geldiğince uzak durmaya çalışıyordu çünkü iradesi giderek zayıflıyordu. Bir gün bir geyik sürüsüne rastladı ve dayanamayıp saldırdı. O insan kanını içmektense hayvan kanını içmeyi daha insancıl buldu böylelikle korktuğu o canavara dönüşmeyecekti. Carlisle bu gerçekte yeni yaşamını buldu ve iki yüzyıl boyunca, insan kanının kokusu tarafından sebep olan kan arzusuna direnme yeteneğine sahip oldu. Carlisle artık sonsuz bir ömre sahip olduğu için zamanını daha verimli şeylere harcamaya başladı. Geceleri çalışıyor gündüzleri ise plan yapıyordu. Titiz çalışmasının sonucu olarak, Carlisle, parlak bir doktor olabildi. Bu yeni profesyonel Carlisle tutkusunu ve kefaretini insanların kurtarmakta buluyordu.
Diğer vampirleri- Aro, Marcus, ve Caius (Solimena onlara Sanatın Akşam Efendileri diyor)- keşfettiğinde İtalya’da okuyordu. Onlar Londra kanalizasyonlarında yaşayanlardan çok daha eğitimli ve bilgiliydiler ama hâlâ insan kanı içiyorlardı. Carlisle’yi doğal besin kaynağı ( yani hayvan kanı yerine insan kanı) tüketmesi konusunda ikna etmeye çalıştılar tabi Carlisle tam tersi bir biçimde onları. Fakat işe yaramadı. Carlisle o anda Yeni Dünya’ya geçmeye karar verdi. Grip salgını başladığında geceleri Chicago’daki bir hastanede çalışıyordu. Bu salgın hastalık esnasında Carlisle Edward’ı buldu. Edward bir odada ölmeyi bekliyordu. Carlisle Edward’ın ailesinin olmadığını öğrendiği zaman Edward’ı dönüştürmeye karar verdi. Böylelikle yalnız kalmayacaktı. 1921’de ise Esme’yi buldu. Esme bebeğinin ölümünden sonra bir uçurumdan atlayarak intihar etmişti. Carlisle onun hayatını kurtarmak istedi, ona aşık oldu. Ve evlendiler.
Carlisle sonra sarhoş nişanlısı ve arkadaşları tarafından tecavüz edilmiş ve neredeyse öldürülüp caddenin ortasına bırakılmış bir genç kız olan Rosalie Hale’i dönüştürdü. Rosalie avlanırken ayı saldırısına uğrayan Emmett’ı buldu. Ve onu kmler boyunca Carlisle’ye taşıdı. Carlisle sonradan Rosalie’nin sevgilisi olacak Emmett’i dönüştürdü Rosalie bunu kendi başına yapmakta isteksiz olduğundan. Carlisle Emmett’ı dönüştürdükten sonra, Alice ve Jasper da Carlisle’yi bulup onlara katıldı.
Daha sonra , Carlisle ve ailesi Forks’a taşındı. Fakat önce Quileuteler ile insanların yaşadığı topraklardan uzak durmaları konusunda bir anlaşma yapıldı. Cullenlar bu antlaşmayı kabul etti, ve barış içinde yaşadılar. Carlisle Forkstaki hastanenin başhekimi olarak işe başladı. İki yüzyıl boyunca biriktirdiği parayla siyah bir Mercedes S55 AMG satın aldı.


ESME
Ad: Esme Cullen
Değişim tarihi: 1921
Doğum Tarihi: 1885lerde

Fiziksel Görünüş:

Saç Rengi: Karamel
Göz Rengi: Altın Rengi
Tasvir: Zayıf, Cullenlar gibi güneşte parlayan soluk bir deri, gözlerinin altında mor halkalar var.

Yaşamı:

Esme 1885lerde doğmuştu. Onun erken yaşamı hakkında az miktar da olsa bilgiye sahibiz, Columbus kenar mahallelerinin yakınında yaşadığı dışında. O ilk 16 yaşındayken Doktor Carlisle ile karşılaştı, ağaca tırmanırken bacağını kırmıştı. Çok geçmeden şehir dışına taşındı ama Esme asla o olayı unutmadı. Batıda bir okulda öğretmen olmayı istiyordu fakat ailesi kalıp evlenmesi konusunda çok baskıcıydılar. 22 yaşındayken ailesini memnun ve mutlu etmek için gönüllü olarak Charles Evenson'la evlendi. Ama çok geçmeden kocasının, ağzı bozuk bir adam olduğunu fark etti. Kocası 1. Dünya Savaşına katıldı. Döndüğünde Esme hamileydi, Esme'nin artık kaçması için bir nedeni vardı. Kuzeye kaçıp öğretmen oldu. 1921'de oğlu doğdu fakat birkaç gün sonra akciğer kanserinden öldü. Bebeğinin ölümünden sonra Esme artık yaşaması için bir sebebi olmadığını fark etti. Bir uçurumdan atlayarak intihar etti, kalbinin hâlâ atmasına rağmen morga getirildiğinde ölü olduğunu varsayıyorlardı. Dr. Cullen o zamanlarda o alanda çalışıyordu. Onun 10 yıl önceki mutlu, güzel genç kız olduğunun farkına vardı. Carlisle, Esme'nin daha fazla acı çekmesini istemedi ve onu dönüştürmeye karar verdi. Esme sonra Carlisle ile evlendi ve onun Cullenlar topluluğuna katıldı. O açıkça, onların "Aile"inin bir parçası olarak onun ılık doğasından dolayı Bella'yı karşıladı, ve her zaman bunun gibi Cullens'in kalanına da davrandı. O ılık doğasıyla Bella'yı açıkça ailenin bir bireyi olarak görüyor ve Cullenların kalanına da aynı şekilde ılımlı yaklaşıyor. Onun kalbinde Edward'ın özel bir yeri var çünkü Edward onun üvey çocuklarının ilki.

biraz da paylaşımdaha kitabını okumadım ama arkadaşlar bana çok güzel dediler en yakın zamanda almayı planlıyorum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hp-potter.forummum.com
dark_milk
Ravenclaw Öğrencisi
Ravenclaw Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 11
Nerden : Forks
Kayıt tarihi : 02/11/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Çarş. Kas. 12, 2008 11:55 pm

Kitabını okumadan hayranı olman ilginç Razz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Misafir
MisafirMesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Perş. Kas. 13, 2008 7:06 pm

Bugün fragmanını izledim.Abovvv.. bounce
Çok güzeldi.
En yakın zamanda okumak istiyorum ama üşeniyorum. =P
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
_-ReVeN-_
Hogwarts Müdiresi'nin Sağ Kolu
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 391
Yaş : 21
Nerden : Londra, Paris, Denizli karışık ama genellikle Gryfinndor'da bulunurum :)
Lakap : Reven
Sihirli hayvanın? : At
Kan Saflığı ? : melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : biraz soğukkanlı, biraz sıcakkanlı her şeyden biraz olan biriyim ben Smile
Kayıt tarihi : 21/10/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Cuma Kas. 14, 2008 1:53 am

dark_milk demiş ki:
Kitabını okumadan hayranı olman ilginç Razz
herkes maşllah öyle ballandıra ballandıra anlattılar ki hayran olmamak elde değil

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hp-potter.forummum.com
meLis_
Gryffindor Öğrencisi
Gryffindor Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 280
Yaş : 21
Nerden : Gryffindor'dan..!!
Lakap : meLody
Sihirli hayvanın? : KEDİ
Kan Saflığı ? : Melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Hmm.. fazla cesur, hafif üçkağıtçı,bazen asabi evt tam bir maceraprest..!
Kayıt tarihi : 29/10/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Cuma Kas. 14, 2008 8:28 pm

Hmm bende kitabını okumadım ama güzel birşeye benziyo paylaşım için teşekürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Comic Relief
Ravenclaw Öğrencisi
Ravenclaw Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 36
Yaş : 23
Lakap : Gossip
Sihirli hayvanın? : Anka
Kan Saflığı ? : safkan
Kayıt tarihi : 19/11/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Çarş. Kas. 19, 2008 7:47 pm

Benim filmim kitabım işte yaa Razz harika birşey hiç sıkılmazsınız okuyun okuyun =)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Serdümen
Hogwarts Müdire&Kedi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 470
Yaş : 21
Nerden : Gryffindor'dan... Nerden olacak ki zaten başka! Benden ne beklenir? Gryffindor'dan tabiki...
Lakap : Kedi,Besi yani genelde böyle söylerler.
Sihirli hayvanın? : Kedi
Kan Saflığı ? : Melez!
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Cesuur! Kendi halinde, kimse ona karışamaz, çaktı mı yerdesin! *** Korsanlar ölmez karayip bölünmez! *** İntikam, bazen bir şişe romdan daha çok zevk verebiliyor insana...
Kayıt tarihi : 06/10/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Paz Kas. 23, 2008 1:40 pm

Denicem.
Bu bir seri mi? Hiç duymadım...

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Comic Relief
Ravenclaw Öğrencisi
Ravenclaw Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 36
Yaş : 23
Lakap : Gossip
Sihirli hayvanın? : Anka
Kan Saflığı ? : safkan
Kayıt tarihi : 19/11/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Ptsi Kas. 24, 2008 9:58 am

Evet seri canım.. En iyisi kitaplara tanıtayım (=
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
meLis_
Gryffindor Öğrencisi
Gryffindor Öğrencisi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 280
Yaş : 21
Nerden : Gryffindor'dan..!!
Lakap : meLody
Sihirli hayvanın? : KEDİ
Kan Saflığı ? : Melez
Kendiniz için söyliyecekleriniz:: : Hmm.. fazla cesur, hafif üçkağıtçı,bazen asabi evt tam bir maceraprest..!
Kayıt tarihi : 29/10/08

MesajKonu: Geri: Twilight / Alacakaranlık   Çarş. Haz. 10, 2009 11:13 pm

ben bunun filmini izleme imkanını buldumçok güzel ya bayıldım doğrusu...
sanırım alacakaranlık2 de isabel vampir oluyo herkezin izlemesini tavsiye ederim ve paylaşım için teşekkürler =)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Twilight / Alacakaranlık
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Twilight'ın Esas Kızı Kristen Stewart
» alacakaranlığın bellası (krısten stewart) hamilemi

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Harry Potter Hayranıyız ! :: Büyücü Yeri :: Büyü Dışı Mekanlar :: Filmler-
Buraya geçin: